Odeszli

Galeria

Gazetka Parafialna

Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XIV NIEDZIELĘ OKRESU ZWYKŁEGO

Dziś przypada pierwsza lipcowa niedziela. Po każdej Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu. Na sumie o godz. 13:00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.

Dzisiaj o godz. 11:30 odbędzie się Eucharystia prymicyjna naszego nowego księdza wikariusza Grzegorza Bandy, który po Mszy Świętej udzieli prymicyjnego błogosławieństwa.

W ubiegłą niedzielę rada parafialna zbierała ofiary na remont naszej parafii. Złożono ofiary na kwotę 5 000 zł., wpłacono na konto parafialne 1 460 zł.

W poniedziałek bardzo serdecznie zapraszamy na nabożeństwo o godz. 17:30 do patrona naszej parafii – Świętego Mikołaja, a po wieczornej Eucharystii godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu  i modlitwa w intencji oddalenia pandemii koronawirusa i misji parafialnych.

W tym tygodniu patronują nam: w poniedziałek – bł. Maria Teresa Ledóchowska, dziewica i zakonnica; w środę – św. Jan z Dukli, prezbiter, niezwykle gorliwy franciszkanin, po każdej Mszy Świętej błogosławieństwo relikwiami Świętego Jana z Dukli; w sobota – św. Benedykt, główny patron Europy.

Intencje zbiorowe za żywych i zmarłych na Eucharystie Fatimską można zamówić w zakrystii.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny dla dzieci i młodzieży oraz nasz miesięcznik parafialny Głos Świętego Mikołaja.

Przypominamy, że zgodnie za wymogami i zaleceniami Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarno-Epidemiologicznego, w czasie Eucharystii oraz nabożeństw w kościele należy mieć zasłonięte usta i nos maseczką lub przyłbicą.

Prosimy o modlitwę, aby udało się zrealizować nasze parafialne dzieło, które rozpoczniemy w tym tygodniu (dokończenie remontu posadzki w kościele) oraz wsparcie materialne tego dzieła. Koszt planowanej inwestycji wynosi 65 440 zł. Dobrowolne ofiary na remont można składać na konto parafialne lub w zakrystii.

Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.