Odeszli

Galeria

Gazetka Parafialna

Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NA XXVI NIEDZIELĘ OKRESU ZWYKŁEGO

W dniu dzisiejszym, w naszej parafii, przypada rocznica I Komunii Świętej. Uroczysta Msza Święta o godz. 11:30.

Rada parafialna zbiera dzisiaj ofiary na kontynuację remontu posadzki w naszym kościele. Można nabyć również cegiełkę za 20 zł. Za dar serca składamy Bóg zapłać.

W poniedziałek po wieczornej Eucharystii zapraszamy na cotygodniową godzinną adorację Najświętszego Sakramentu.

W środę zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej wraz z rodzicami na Msze Świętą o godz. 18:00. i spotkanie organizacyjne.

W I czwartek po wieczornej Eucharystii w czasie nabożeństwa będziemy prosili o liczne i święte powołania do kapłaństwa, o wytrwanie dla tych, którzy zostali już powołani do pracy w Kościele oraz błogosławieństwo relikwiami Świętego Jana Pawła II po każdej Mszy Świętej.

W I piątek okazja do spowiedzi świętej w naszym kościele od 17:00 do 18:00. Nabożeństwo I piątkowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po Eucharystii wieczornej oraz błogosławieństwo relikwiami Świętego Ojca Pio po każdej Mszy Świętej.

W pierwszą sobotę Niepokalanemu Sercu Bożej Matki oddajemy nasze rodziny i całą wspólnotę parafialną – zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 7:30, Mszę Świętą o godz. 9:00, a po niej na procesję z figurą Matki Bożej dookoła kościoła.

W najbliższy czwartek rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym  o godz. 17:30. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o wspólne odmawianie różańca w domu.

Spotkanie Służby Liturgicznej w czwartek o godz. 17:00 w salce na wikarówce, natomiast po wieczornej Eucharystii spotkanie formacyjne Odnowy w Duchu Świętym.

W piątek spotkania na wikarówce mają: schola dziecięcej o godz. 17:00, a o godz. 19:00 schola parafialna.

Spotkanie dla młodzieży z klas VI i VII szkoły podstawowej, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania w piątek w kościele po wieczornej Mszy Świętej. Młodzież uczestniczy w nabożeństwie różańcowym oraz Eucharystii.

W sobotę do południa kapłani udadzą się z sakramentem chorych do seniorów naszej parafii.

Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy Świętej. Po sumie o godz. 13:00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Wacława, księcia czeskiego; we wtorek – Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, największych wśród aniołów z powodu szczególnych zadań, jakie Pan Bóg im powierza; w środę – św. Hieronima, prezbitera, doktora Kościoła, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński; w czwartek – św. Teresę od Dzieciątka Jezus, dziewicę i doktora Kościoła, patronki misji katolickich; w piątek – Świętych Aniołów Stróżów, naszych niebieskich opiekunów.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny dla dzieci i młodzieży oraz nasz miesięcznik parafialny „Głos Świętego Mikołaja”.

Służba Liturgiczna wraz z rodzicami serdecznie zaprasza na wspólną pielgrzymkę autokarową do Sanktuariów Maryjnych w Polanicy-Zdroju i Starym Wielisławiu. Zapisy w zakrystii, koszt wyjazdu 30 zł. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę (10 października br.), wyjazd o godz. 8:00 z przystanku przy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego, powrót około godz. 20:00.

Przypominamy, że zgodnie z wymogami i zaleceniami Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarno-Epidemiologicznego, wchodząc do kościoła należy zasłonić usta i nos. Obowiązkowa jest dezynfekcja rąk.