Odeszli

Galeria

Gazetka Parafialna

Ogłoszenia Parafialne

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NA XXVII NIEDZIELĘ OKRESU ZWYKŁEGO

Dzisiaj przypada pierwsza niedziela miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po każdej Eucharystii. Po sumie o godz. 13:00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.

Tydzień temu rada parafialna zebrała ofiary w kwocie 7230 zł., za cegiełki 560 zł., na konto parafii wpłynęło 1240 zł. Wszystkie złożone ofiary przeznaczone są na kontynuację remontu posadzki w naszym kościele. Za tydzień przed kościołem będą rozprowadzane cegiełki po 20 zł. Za dar serca składamy Bóg zapłać.

Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w codziennym nabożeństwie różańcowym  o godz. 17:30 i Mszy Świętej wieczornej.

W poniedziałek po wieczornej Eucharystii cotygodniowa godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu.

We wtorek zapraszamy Bractwo Świętego Józefa na spotkanie, na plebani po wieczornej Mszy Świętej.

W środę w święto NMP Różańcowej zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej wraz z rodzicami na Eucharystię o godz. 18:00. i poświęcenie różańców. Zapraszamy wszystkich członków Żywego Różańca w święto patronalne, w tym dniu członkowie Żywego Różańca mogą otrzymać łaskę odpustu zupełnego.

Ksiądz Grzegorz zaprasza wszystkich śpiewających i grających na jakichkolwiek instrumentach muzycznych (szczególnie młodzież), aby dołączyli się do powstającej scholi muzycznej, która będzie ubogacać Msze Święte młodzieżowe. Spotkanie organizacyjne w piątek o godz. 19:00 w salce na wikarówce.

Za tydzień w niedzielę przypada XX Dzień Papieski i odbędzie się zbiórka do puszek na fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Zachęcamy do zamawiania intencji za żywych i zmarłych, na ostatnie nabożeństwo fatimskie w tym roku 13 października .

Służba Liturgiczna wraz z rodzicami serdecznie zaprasza na wspólną pielgrzymkę autokarową do Sanktuariów Maryjnych w Polanicy-Zdroju i Starym Wielisławiu. Zapisy w zakrystii, koszt wyjazdu 30 zł. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę (10 października br.), wyjazd o godz. 8:00 z przystanku przy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego, powrót około godz. 20:00. Prosimy o wpłaty i podpis na polisie ubezpieczeniowej.

Na podwórko przy plebanii można przywozić sprzęt elektryczny, elektroniczny i AGD w ramach corocznej zbiórki organizowanej przez Stowarzyszenie „Pro Missio” dla misjonarzy.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny dla dzieci i młodzieży.

Przypominamy, że zgodnie z wymogami i zaleceniami Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarno-Epidemiologicznego, wchodząc do kościoła należy zasłonić usta i nos. Obowiązkowa jest dezynfekcja rąk.