Odeszli

Galeria

Gazetka Parafialna

Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NA XXVIII NIEDZIELĘ OKRESU ZWYKŁEGO

Dzisiaj przypada XX Dzień Papieski i odbywa się zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia – „żywy” pomnik św. Jana Pawła II, natomiast przy wyjściu z kościoła rada parafialna sprzedaje również słodycze w formie cegiełki po 20 zł. na remont posadzki.

Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła. Wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych serdecznie zapraszamy do licznego udziału w codziennym nabożeństwie różańcowym o godz. 17:30 i we Mszy Świętej wieczornej.

W poniedziałek po wieczornej Eucharystii zapraszamy na cotygodniową godzinną adorację Najświętszego Sakramentu.

We wtorek zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie z procesją ulicami naszej parafii. Eucharystia o godz. 18:00 po niej procesja. Zachęcamy do zamawiania intencji za żywych i zmarłych w zakrystii.

W środę, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy nauczycieli i wychowawców naszą życzliwością, a przede gorącą modlitwą.

W nadchodzący czwartek, 15 października, w liturgiczne wspomnienie Świętej Teresy od Jezusa, obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Ma on nam przypominać, że często rodzice, którzy odprowadzili swoje dziecko do bram wieczności, nie zawsze oczekują jakiegoś specjalnego pocieszenia, ale potrzebują naszej modlitwy, która pomoże im przetrwać niezwykle trudny czas.

W czwartek o 17:00 zbiórka Służby Liturgicznej w salce na wikarówce.

W piątek próba scholi dziecięcej o godz. 17:00. Serdecznie zapraszamy wszystkie śpiewające dzieci na spotkanie.

Za tydzień w niedzielę przeżywać będziemy Światowy Dzień Misyjny obchodzony jak zawsze w przedostatnią niedzielę października. To dzień solidarności misyjnej w Kościele katolickim. W Orędziu na Światowy Dzień Misyjny 2020, zatytułowanym „Oto ja, poślij mnie!”, papież Franciszek zaapelował o zrozumienie tego, co Bóg mówi ludziom w czasach pandemii. W tym dniu taca przeznaczona na jest na Papieskie Dzieła Misyjne, a my w naszej parafii będziemy gościć siostry  klawerianki. Siostra Anna podzieli się z nami sytuacją na misjach a szczególnie opowie nam o doświadczeniu misyjnym w Rwandzie. Siostry będą rozprowadzać kalendarze misyjne i figurki Matki Bożej z Kibeho w Rwandzie.

Zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski każdego roku prowadzone są badania niedzielnych praktyk religijnych Polaków. W tym roku data tego badania została wyznaczona na niedzielę, 18 października 2020 r.

W tym tygodniu wspominamy: we wtorek (13 X) – bł. Honorat Koźmiński; w czwartek (15 X) – św. Teresa od Jezusa; w piątek (16 X) – św. Jadwiga Śląska, główna patronka Śląska i metropolii wrocławskiej. W związku w uroczystością w tym dniu nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych; w sobotę (17 X) – św. Ignacy Antiocheński, patronalny dzień bp Ignacego Deca, biskupa seniora naszej diecezji. Zachęcamy do modlitwy w intencji Pierwszego Biskupa Świdnickiego, a Msza Święta w intencji dostojnego Solenizanta będzie sprawowana w katedrze w czwartek, 15 października o godz. 12:00.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest: Niedziela, Gość Niedzielny z płytą DVD, Mały Gość Niedzielny dla dzieci i młodzieży.

Na podwórko plebanii można przywozić sprzęt elektryczny, elektroniczny i AGD w ramach corocznej zbiórki organizowanej przez Stowarzyszenie „Pro Missio” dla misjonarzy.

Dekanalne nauki przedmałżeńskie rozpoczną się w sobotę (17 X) o godz. 19:00 w salce katechetycznej przy parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Świebodzicach.

Przypominamy, że zgodnie z wymogami i zaleceniami Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarno-Epidemiologicznego, wchodząc do kościoła należy zasłonić usta i nos. Obowiązkowa jest dezynfekcja rąk.