Odeszli

Galeria

Gazetka Parafialna

Prace konserwatorskie

Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ OKRESU ZWYKŁEGO

Dzisiejszy Dzień Pański przyżywmy pod hasłem „Niedziela Słowa Bożego”, zachęcamy do prywatnej lektury Pisma Świętego.

Przy wyjściu z kościoła zbierane są ofiary do puszek na rzecz osób poszkodowanych trzęsieniem ziemi w Chorwacji.

Zachęcamy od odmawiania Różańca Świętego w naszym kościele codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą i w niedzielę przed sumą. Zapraszamy osoby chętne do zapisywania się do Róż Różańcowych.

Trwają odwiedziny duszpasterskie naszych parafian, którzy tego sobie życzą i zapraszają nas do siebie. Zaproszenia można pobrać na bocznych ołtarzach i stoliku po chórem, wypisane złożyć w zakrystii lub do skrzynki przy obrazie Jezusa Miłosiernego. Zgodnie z tradycją przygotujmy krzyż, Pismo Święte, świeczniki i wodę święconą. Program odwiedzin duszpasterskich jest wywieszony na tablicach informacyjnych w przedsionkach kościoła, na stronie parafialnej i na parafialnym Facebooku.

Rada parafialna będzie zbierała ofiary na remont posadzki w naszym kościele w przyszłą niedzielę. Za dar serca dziękujemy. Prace przy układaniu płytek marmurowych w naszym kościele zostały już rozpoczęte.

Poświęcenie świec dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii Świętej oraz krzyżyków lub medalików odbędzie się 2 lutego br.  o godz.18:00 podczas Eucharystii. Prosimy zaopatrzyć dzieci w krzyżyki lub medaliki.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek - Świętych Biskupów Tymoteusza i Tytusa  (wsp.obow.); w czwartek - św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła (wsp.obow.); w sobotę obchodzimy święto rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego; w niedzielę przeżywamy 12 rocznicę sakry biskupiej Biskupa Świdnickiego Marka Mendyka, pamiętajmy w naszych modlitwach indywidualnych i wspólnotowych.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Małego Gościa Niedzielnego i Głosu Świętego Mikołaja z programem wizyty duszpasterskiej na zaproszenia. Polecamy nowy bardzo ciekawy miesięcznik dla dzieci i młodzieży pt. „Staś” w cenie 8 zł.